Greeneway szuka w Polsce 250 osób do spektaklu

PAP
opublikowano: 07-09-2010, 14:24

Centrum Nauki Kopernik i reżyser Peter Greenaway poszukują 250 osób do spektaklu "Wielki Wybuch", który zostanie pokazany na otwarcie CNK w listopadzie. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, aktorzy i tancerze.

Widowisko przygotowywane przez Petera Greenawaya na otwarcie warszawskiego Centrum to multimedialny spektakl oparty na działaniach teatralnych i performatywnych oraz na animacji prezentowanej na fasadzie budynku - poinformowała Katarzyna Nowicka z CNK.

Dodała, że scenariusz "Wielkiego Wybuchu" stanowi powrót do początku wszechświata widzianego nie tylko z perspektywy nauk przyrodniczych, ale także historii myśli oraz nauk humanistycznych.

Jednym z elementów spektaklu będzie wykonany przez 250 wolontariuszy układ choreograficzny przygotowany przez wybitnych holenderskich tancerzy pod artystyczną opieką Greenawaya i jego żony - reżyserki teatralnej i operowej Saskii Boddeke.

Aby wziąć udział w widowisku "Wielki Wybuch", należy do 28 września wypełnić aplikację na stronie www.kopernik.org.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie 250 osób, które - po odbyciu prób na przełomie października i listopada -wezmą udział w widowisku.

Spektakle odbędą się w dniach od 5 do 7 listopada.

Wszyscy biorący udział w "Wielkim Wybuchu" otrzymają certyfikat od Petera Greenawaya i Centrum Nauki Kopernik oraz bilet wstępu do Kopernika.

Peter Greenaway to twórca takich filmów jak "Osiem i pół kobiety" (1999), "Pillow Book" (1996), "Brzuch architekta" (1987), "Kontrakt rysownika" (1982) czy nakręconej w Polsce "Straży Nocnej" (2007). Greenaway wielokrotnie nominowany był do Złotej Palmy w Cannes, jest laureatem Open Prize w Wenecji. Jest też autorem widowisk multimedialnych z wykorzystaniem najnowszych technologii. Jest też wielkim zwolennikiem idei centrów nauki. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Greeneway szuka w Polsce 250 osób do spektaklu