Greenwood pozyskał 40 mln USD

  • Paweł Makosz
opublikowano: 25-03-2021, 17:27

Greenwood, cyfrowa platforma bankowa, pozyskała 40 mln USD od największych amerykańskich kredytodawców oraz firm płatniczych.

Rundę finansowania poprowadziła amerykańska firma Truist Financial zajmująca się venture capital. Wśród innych inwestorów amerykańskiego fintechu znaleźli się też Bank of America, JPMorgan, Wells Fargo, PNC Financial Services, Mastercard oraz Visa.

NikolayFrolochkin/Pixabay

Ryan Glover, który wraz z byłym ambasadorem Andrew Youngiem i raperem Michaelem “Killer Mike” Renderem są założycielami fintechu, powiedział, że jeszcze w tym roku Greenwood ma w planach uruchomienie kont debetowych i oszczędnościowych. Stanie się tak po stworzeniu listy ponad 500 tys. potencjalnych klientów.

Na razie nie wiadomo, który bank będzie wspierał działalność Greenwood. Ujawniono natomiast, że platforma cyfrowa zamierza stworzyć ofertę konta debetowego wspólnie z bankami kontrolowanymi przez Afroamerykanów. Klienci szukający pożyczek będą kierowani do instytucji skupiających się na mniejszościach rasowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane