Griffin ma potencjał wzrostu o 30 proc.

opublikowano: 18-05-2017, 22:00

Niedawny nieruchomościowy debiutant dostał pierwszą rekomendację. Korzystną, ale od instytucji zaangażowanej w ofertę.

Adrian Kyrcz, analityk Banku Zachodniego WBK, zaleca kupno akcji Griffin Premium RE (GPRE). Cenę docelową oszacował na 7,32 zł, co oznacza 31-procentowy potencjał wzrostu w stosunku do wczorajszego zamknięcia. To pierwsza rekomendacja na koncie dewelopera. Należy jednak pamiętać, że BZ WBK był globalnym współkoordynatorem oferty GPRE.

Dorota Wysokińska-Kuzdra, prezes Griffin
Marcin Bołtryk

Analityk nazywa Griffina „unikatową na polskim rynku platformą typu REIT”, ale REIT- -ów na razie w polskim prawie nie ma. Nie ma więc prawnej gwarancji wypłaty dywidend z przepływów czynszowych, co na świecie jest jednym z podstawowych wyróżników REIT-ów. Spółka zawarła jednak z funduszem Oaktree — swoim głównym udziałowcem — pięcioletnią umowę, która ma gwarantować przepływy pieniężne i wypłaty.

„Z uwagi na politykę dywidendową GPRE może stać się wyjątkową inwestycją na rynku polskich nieruchomości, oferującą regularną wypłatę dywidendy na poziomie 65 proc. docelowegowyniku z działalności operacyjnej pomniejszonego o koszty finansowania bankowego (FFO)” — napisał Adrian Kyrcz.

Analityk podaje, że spółka dysponuje dziewięcioma nieruchomościami generującymi zyski. Budynki stoją w pięciu miastach, mają dobrze zdywersyfikowaną grupę najemców i stosunkowo długi okres do wygaśnięcia umów najmu. Są też stosunkowo nowe albo poddane renowacji, a więc nie będą w najbliższym czasie wymagały remontów.

Według Adriana Kyrcza, planowany zakup udziałów w trzech projektach deweloperskich Echa Investment pozwoli wygenerować zysk na aktualizacji wartości i podwoić zainwestowany kapitał. „Spółka zamierza też nabyć West Link — budynek biurowy, który — mimo trwających jeszcze prac budowlanych — jest już wynajęty w ponad 90 proc.

Surowe kryteria doboru aktywów i doświadczona ekipa kierownicza, wspierana przez współwłaściciela, globalny fundusz inwestycyjny Oaktree, zapewniają przejrzystość i pozwalają liczyć na pozytywny wpływ potencjalnych przyszłych zakupów na wartość spółki” — konkluduje Adrian Kyrcz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane