Grupa Żywiec nie chce zapłacić 85 mln zł

opublikowano: 10-12-2019, 07:10

Śląski Urząd Celno-Skarbowy nakazał Grupie Żywiec zapłatę 52 mln zł powiększonych o 33 mln zł karnych odsetek z tytułu niezapłaconego CIT za 2012 r.

To efekt kontroli, która dotyczyła rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania, oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych w latach 2010-2013 r.

Zdaniem urzędu, w rozliczeniach podatkowych od osób prawnych za 2012 r. spółka niewłaściwie ujęła przychody i koszty związane z rozliczeniem opłat licencyjnych pomiędzy Spółką a Brandhouse Żywiec Sprzedaż i Dystrybucja Sp. z o.o. s.k. oraz ) koszty uzyskania przychodów związane z odpisami amortyzacyjnymi od znaków towarowych.

"półka konsekwentnie nie zgadza się z ustaleniami zawartymi w Wyniku Kontroli, gdyż w opinii Zarządu wnioski ŚUCS zawarte w tym dokumencie nie znajdują uzasadnienia na gruncie obowiązujących przepisów prawa, a także dotychczasowego orzecznictwa sądów administracyjnych dotyczącego spraw o zbliżonym stanie faktycznym i prawnym. Dodatkowo, Spółka jest w posiadaniu indywidualnych interpretacji prawa podatkowego wydanych w imieniu Ministra Finansów potwierdzających zasadność podjętych przez Spółkę działań" - podała Grupa Żywiec.

Spółka nie zgadza się z ustaleniami zawartymi w wyniku kontroli, dlatego też nie zamierza skorzystać z prawa do złożenia korekty deklaracji podatkowych zgodnie z treścią ustaleń wyniku kontroli i na dalszym etapie kwestionować ustalenia kontroli celno-skarbowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane