Czytasz dzięki

Grupa Żywiec nie chce zapłacić 85 mln zł

opublikowano: 10-12-2019, 07:10

Śląski Urząd Celno-Skarbowy nakazał Grupie Żywiec zapłatę 52 mln zł powiększonych o 33 mln zł karnych odsetek z tytułu niezapłaconego CIT za 2012 r.

To efekt kontroli, która dotyczyła rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania, oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych w latach 2010-2013 r.

Zdaniem urzędu, w rozliczeniach podatkowych od osób prawnych za 2012 r. spółka niewłaściwie ujęła przychody i koszty związane z rozliczeniem opłat licencyjnych pomiędzy Spółką a Brandhouse Żywiec Sprzedaż i Dystrybucja Sp. z o.o. s.k. oraz ) koszty uzyskania przychodów związane z odpisami amortyzacyjnymi od znaków towarowych.

"półka konsekwentnie nie zgadza się z ustaleniami zawartymi w Wyniku Kontroli, gdyż w opinii Zarządu wnioski ŚUCS zawarte w tym dokumencie nie znajdują uzasadnienia na gruncie obowiązujących przepisów prawa, a także dotychczasowego orzecznictwa sądów administracyjnych dotyczącego spraw o zbliżonym stanie faktycznym i prawnym. Dodatkowo, Spółka jest w posiadaniu indywidualnych interpretacji prawa podatkowego wydanych w imieniu Ministra Finansów potwierdzających zasadność podjętych przez Spółkę działań" - podała Grupa Żywiec.

Spółka nie zgadza się z ustaleniami zawartymi w wyniku kontroli, dlatego też nie zamierza skorzystać z prawa do złożenia korekty deklaracji podatkowych zgodnie z treścią ustaleń wyniku kontroli i na dalszym etapie kwestionować ustalenia kontroli celno-skarbowej.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu