Gwałtowna przecena papierów Redanu

  • Emil Szweda
10-12-2012, 00:00

Komentarz rynku obligacji

Najciekawszym wydarzeniem minionego tygodnia na rynku obligacji był bez wątpienia spadek notowań Redanu. Termin wykupu obligacji o wartości 6 mln zł mija 14 stycznia, a tymczasem na Catalyst można je było w piątek kupić za 73 proc. nominału. Daje to ponad 440 proc. rentowności brutto. Spółka, której raport kwartalny opublikowany przed miesiącem był rozczarowaniem, milczy i nie wiadomo, czy to dobrze (nie ma żadnych złych wieści do przekazania, a spadek wynika tylko z niskiej płynności), czy źle.

Warto odnotować, że w obrocie jest także seria z terminem wykupu w sierpniu 2014 r. o wartości 8,5 mln zł, którą w wakacje obejmowali głównie (wyłącznie?) inwestorzy instytucjonalni.Na tej serii transakcji nie ma od połowy listopada, mimo to animator uznał za stosowne obniżyć kwotowania do 85/90 proc.

Kursy akcji wystrzeliły, ale notowania obligacji zostały w miejscu — to charakterystyka papierów Ganta i Rubicon Partners, które pochwaliły się pozyskaniem inwestorów. Rubicon już uplasował emisję akcji, Gant ma umowę o współpracy. W obu przypadkach obligacje notowane są poniżej nominału, a termin wykupu to przyszły rok. Rentowność niektórych serii Ganta i jedynej notowanej Rubiconu przekracza 20 proc. Ale ze wzmocnionym kapitałem własnym wiarygodność kredytowa wzrośnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Szweda, obligacje.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / Gwałtowna przecena papierów Redanu