Gwiazda K-Pop będzie miała zestaw w McDonald’s

opublikowano: 19-04-2021, 17:45

BTS, największa gwiazda K-Pop, będzie miała swój zestaw w McDonald’s, informuje Reuters.

To działanie mające na celu osiągnąć globalny zasięg promocji amerykańskiego giganta fast food. McDonald’s reaguje na spadek sprzedaży na rynkach zagranicznych w okresie pandemii. W ostatnim czasie podobny pomysł promowania w USA hamburgerów osobą amerykańskiego muzyka Travisa Scotta zakończył się sukcesem przekraczającym oczekiwania. Popyt był tak duży, że w pewnym momencie McDonald’s miał problem ze składnikami. Posiłek dedykowany BTS będzie dostępny od następnego miesiąca w prawie 50 krajach.

fot. RB/Bauergriffin.com / MEGA TheMegaAgency/Forum
fot. RB/Bauergriffin.com / MEGA TheMegaAgency/Forum

Wartości kontraktu McDonadl’s z Big Hit Entertainment, twórcą boysbandu BTS, nie podano. Południowokoreańska firma, która zmienia nazwę na HYBE na początku kwietnia zapłacia 1,05 mld USD za Ithaca Holdings, amerykańską firmę prowadzącą kariery Justina Biebera i Ariany Grande, za którą stoi Scooter Braun.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane