Gwiazdor oskarżony o kradzież wody

opublikowano: 10-07-2015, 08:26

Tom Selleck idzie na ugodę w sprawie, jaką wytoczyły mu władze Kalifornii. Gwiazdor filmowy oraz jego żona zostali oskarżeni o kradzież wody.

Eric Bergh, odpowiedzialny za gospodarkę zasobami stanu,  oraz Calleguas Municipal Water District w hrabstwie Ventura  zarzucili Selleckowi, że wielokrotnie pobierał on w okresie dwóch ostatnich dwóch lat wodę z publicznego hydrantu i przewoził cysterną na swoje ranczo w Westlake Village. Choć aktora ostrzegano przed konsekwencjami, kontynuował proceder. Oferta ugody może wynikać z tego, że miejscowy szeryf nie stwierdził iż doszło do przestępstwa. Dowody zbierał prywatny detektyw, na którego stan wydał 22 tys. USD.

youtube

Kalifornia boryka się z problemem suszy, która trwa już cztery lata. Hrabstwo, gdzie znajduje się ranczo Sellecka, jest objęte obowiązkowym ograniczeniem zużycia wody nawet o 36 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane