Haitong Bank radzi kupować akcje CCC

opublikowano: 19-11-2018, 12:15

Konrad Księżopolski, szef działu analiz w Haitong Banku w raporcie z 16 listopada z godz. 8.32 podtrzymał rekomendację „kupuj’ dla CCC.

Cenę docelową podniósł z 263,7 do 282,1 zł ze względu na pozytywny wpływ na wycenę poprawy zarządzania kapitałem obrotowym, ostatnie akwizycje (KVAG, Shoe Express, Adler, DeeZee) i podwyższenie prognoz dla eobuwie.pl. Dodatkowo, biorąc pod uwagę, że eobuwie.pl generuje w 2018 r. około 20 proc. łącznych przychodów i około 23 proc. zysku operacyjnego, analityk zdecydował się zmienić metodę wyceny na tzw. sumę części, co ogólnie pozytywnie wpłynęło na wycenę. 

Jego zdaniem, nie ma powodów do paniki ze względu na aurę, która w ostatnich tygodniach nie była sprzyjająca dla sprzedaży CCC. Niekorzystna pogoda wpływa na wszystkich graczy na rynku, podkreśla Konrad Księżopolski, a podczas gdy mniejsi dystrybutorzy mogą upaść, najwięksi, tacy jak CCC i Deichmann zostaną prawdopodobnie tylko lekko poobijani. 

„Kiedy kurz opadnie, to oni pierwsi sięgną po dostępny udział rynkowy” – uważa analityk Haitong Banku.

Specjalista uważa, że CCC wydaje się mieć dosyć argumentów, by powiększać swój udział w europejskim rynku obuwniczym, poprzez rozwijanie zarówno tradycyjnych jak i internetowych kanałów sprzedaży, rozszerzanie oferty produktowej skierowanej do nowych grup odbiorców oraz optymalizację bilansu.

19_11_Haitong_Bank_CCC_IMPORTANT_DISCLOSURES

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu