Czytasz dzięki

Handel i usługi piszą do prezydenta

opublikowano: 26-03-2020, 14:51

Związek zrzeszający firmy, których biznes stanął wskutek wirusowej profilaktyki, liczy na pomoc w negocjacjach z rządem.

„Przyszłość rdzennie polskich firm, znanych i cenionych marek budowanych mozolnie od podstaw przez ostatnie dziesięciolecia, dziś rysuje się w czarnych barwach” - tak Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) przekonuje prezydenta, by ten przekonał rząd do pomocy przedsiębiorcom. Organizacja zrzesza liczne branże, które w okresie epidemii musiały zamknąć podwoje dla klientów, w tym odzieżową.
„Nasze firmy i kooperanci to ponad pół miliona miejsc pracy. Głęboko wierzymy, że zechce Pan wsłuchać się w nasz głos i nie pozostanie obojętny wobec realnej groźby utraty miejsc pracy przez setki tysięcy rodaków. Jesteśmy pełni obaw, że będziemy mieli do czynienia z ogromem ludzkich tragedii” - napisał ZPPHiU.
Postulaty związek podzielił na trzy grupy: ochrona miejsc pracy, zachowanie płynności i kwestie społeczne. Liczy na abolicję czynszową w zamkniętych galeriach handlowych i sklepach, zapewnienie finansowania na bieżącą działalność oraz dopłaty do wynagrodzeń. Podkreśla, że każdy dzień pogłębia straty.
List podpisało ponad 100 polskich firm, w tym twórcy takich marek jak Reserved, Kazar, Lancerto i Tatuum. [DM]

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy