Hawe wyemituje obligacje

MZAT
06-10-2015, 07:20

Zadłużona spółka przedstawiła warunki porozumienia z wierzycielami, którzy m.in. wprowadzą swojego członka zarządu do Hawe Telekom.

W końcu wiadomo, jak światłowodowe Hawe ma wyjść na prostą. Spółka i zależny od niej Mediatel poinformowały w poniedziałek wieczorem o podpisaniu porozumienia z największymi wierzycielami, Agencją Rozwoju Przemysłu i Alior Bankiem, którym są winne około 95 mln zł.

Zgodnie z nim do 20 października ma zostać zawarta ostateczna umowa restrukturyzacyjna, a do końca miesiąca nowe obligacje na spłatę starych długów wyemituje Hawe Telekom, spółka zależna od Mediatela, która odpowiada za większość przychodów grupy. Wszystko się powiedzie, jeśli plan zaakceptują posiadacze niespłaconych w sierpniu i wrześniu obligacji Hawe i Hawe Telekom, o łącznej wartości przekraczającej 40 mln zł.

„Warunkami realizacji przez wierzycieli umowy restrukturyzacyjnej jest objęcie przez podmioty reprezentujące 90 proc. lub więcej wierzytelności obligatariuszy, przed zawarciem umowy restrukturyzacyjnej, obligacji wyemitowanych przez Hawe Telekom" - głosi komunikat.

Termin wykupu nowych obligacji wyznaczono na koniec września przyszłego roku. Wcześniej, bo do końca marca przyszłego roku, Hawe będzie musiało spłacić w całości naliczone do końca października odsetki od starego długu. Nowe obligacje mają być zabezpieczone m.in. na należących do Hawe Telekom rurociągach i zastawami na udziałach spółki. Na tym nie koniec.

„Ponadto, w dniu zawarcia umowy restrukturyzacyjnej do zarządu Hawe Telekom zostanie powołana osoba wyznaczona przez wierzycieli i będzie ona pełnić członka zarządu do spraw finansowych" - głosi komunikat.

Porozumienie może jeszcze ulec rozwiązaniu m.in. w sytuacji, gdy Hawe złoży wniosek o upadłość (swoją lub którejś ze spółek zależnych), lub gdy taki wniosek złoży wierzyciel, wobec którego dług przekracza 5 mln zł.

Przypomnijmy, że 12 października zbierze się walne zgromadzenie Hawe, które m.in. ma powołać nowych członków rady nadzorczej spółki. W ostatnich tygodniach trzy nowe podmioty ujawniły się powyżej progu 5 proc. w akcjonariacie, nikt nie ma więcej niż 6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hawe wyemituje obligacje