Hertz zamówił 100 tys. samochodów Tesli

opublikowano: 25-10-2021, 14:01

Sieć wypożyczalni samochodów Hertz złożyła zamówienie na 100 tys. samochodów Tesli za 4,2 mld USD, co jest największym w historii zakupem floty pojazdów elektrycznych - ustalił Bloomberg.

Samochody zostaną dostarczone w ciągu najbliższych 14 miesięcy, a pojazdy Tesla Model 3 będą dostępne do wypożyczenia w USA i niektórych częściach Europy już od początku listopada.

Podczas gdy wypożyczalnie samochodów zazwyczaj żądają dużych zniżek od producentów, wartość zamówienia sugeruje, że Hertz zapłaci ceny zbliżone do katalogowych.

Hertz złożył wniosek o ochronę przed upadłością w maju zeszłego roku po tym, gdy popyt na podróże wyraźnie spadł na początku pandemii, a rozmowy z wierzycielami nie przynosiły skutków. Nowymi właścicielami zrestrukturyzowanej firmy zostały fundusze Knighthead Capital Management i Certares Management.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane