Hewlett-Packard policzy ci TCO

Kamil Kosiński
opublikowano: 19-08-2009, 00:00

Analizę, za którą firmie doradczej trzeba płacić, HP zrobi za darmo. Ale namawia, by coś od niego kupić.

Analizę, za którą firmie doradczej trzeba płacić, HP zrobi za darmo. Ale namawia, by coś od niego kupić.

Polski oddział Hewlett-Packard (HP) umożliwia skorzystanie z bezpłatnej analizy całkowitego kosztu posiadania (TCO — Total Cost of Ownership) infrastruktury informatycznej. Oferta jest przeznaczona dla średnich i dużych firm.

— To nie jest propozycja dla firm, które mają jeden serwer. Raczej dla tych, które mają ich kilkadziesiąt i planują konsolidację — podkreśla Jarosław Stępień z Hewlett-Packard Polska.

Bezpłatność usługi jest uwarunkowana wymianą posiadanego sprzętu na nowe urządzenia produkowane przez HP. Przedstawiciel koncernu przyznaje jednocześnie, że przed analizą nie da się precyzyjnie określić, czy ma to sens, a co za tym idzie — czy zostanie spełniony warunek bezpłatności usługi. Wygląda więc na to, że HP weźmie się tylko za te zlecenia, które będą koncernowi dawały duże prawdopodobieństwo wykazania, że jego sprzęt jest lepszy od konkurencji.

— Na podstawie zupełnie podstawowych danych o urządzeniach wykorzystywanych w serwerowni w większości przypadków można z dużym prawdopodobieństwem określić sens ich wymiany. Jeśli jednak w toku analizy okaże się ona nieuzasadniona, to klient i tak nic nie zapłaci za analizę. Ryzyko takiego wyniku bierzemy na siebie — zapewnia Jarosław Stępień.

Dodaje, że dla określenia TCO bardzo istotny jest akceptowalny dla klienta czas zwrotu z ewentualnej inwestycji w nowy sprzęt.

Pierwszym krokiem do skorzystania z usługi jest wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego. Potem pracownik HP kontaktuje się z firmą zainteresowaną podliczeniem TCO, by uzyskać od niej jak najwięcej informacji na temat wydatków ponoszonych na zakupy i utrzymanie sprzętu. Im więcej informacji oczekiwanych przez audytora firma ujawni, tym analiza będzie bardziej kompleksowa. TCO to przecież nie tylko koszty zakupu sprzętu, energii niezbędnej do jego pracy, ale też np. korzyści ze skrócenia przestojów czy czasu poświęcanego na obsługę infrastruktury przez pracowników działu IT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu