Hipoteki jak za dawnych lat

Eugeniusz Twaróg
opublikowano: 16-07-2010, 13:16

Po srogiej zimie w hipotekach mamy gorące lato. Średnia temperatura na rynku jest całkiem przyjemna.

Kiedy ciężka zima zmroziła w tym roku hipoteki, bankowcy zastanawiali się, czy spadek popytu na kredyty mieszkaniowe wynika właśnie z tego, że nabywcom nieruchomości nie chce się wychodzić na mróz, czy po prostu nie będzie spodziewanego odbicia rynku po słabym 2009 r. Marcowa odwilż sugerowała, że czarny scenariusz się nie zrealizuje. Po połowie roku branża bankowa znowu pełna jest optymizmu.

— Podtrzymujemy prognozy z początku roku, że sprzedaż w 2010 r. wyniesie około 50 mld zł — mówi Tomasz Molewski, szef kredytów hipotecznych w Deutsche Bank PBC.

Przed rokiem banki sprzedały kredytów za 42 mld zł. Zanosi się na to, że, podobnie jak w 2007 r., nie będzie sezonowego, wakacyjnego spadku popytu na rynku hipotecznym. Nie znaczy to, że na rynek wrócił popyt z szalonych lat przed kryzysem. Tomasz Molewski ocenia, że klienci, którzy zimą nie zaciągnęli kredytu, decyzję o zadłużeniu się na kupno mieszkania przełożyli na miesiące cieplejsze.

Zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi wzrasta.
Zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi wzrasta.
None
None

Więcej w piątkowym Pulsie Biznesu

KUP ONLINE>>

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane