Historyczny rekord Chopina

opublikowano: 15-08-2018, 22:00

Ponad 1,9 mln pasażerów obsłużono na Lotnisku Chopina w pierwszym miesiącu wakacji 2018 r.

Rok wcześniej z usług warszawskiego portu skorzystało 1,7 mln pasażerów. To oznacza wzrost o 12,6 proc. i jednocześnie historyczny rekord lotniska.

Przez siedem minionych miesięcy w ruchu międzynarodowym było prawie 9 mln podróżnych (to więcej o prawie 20 proc. rok do roku), z czego 27 proc. stanowili pasażerowie tranzytowi. W całym 2017 r. ich udział wyniósł 24 proc. W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystało od stycznia do lipca 2018 r. prawie milion osób. Dynamiczny wzrost liczby obsłużonych pasażerów na warszawskim lotnisku został także zauważony w Europie. Według raportu organizacji ACI, stołeczny port — w podsumowaniach czerwca, pierwszego półrocza, a także drugiego kwartału 2018 r. — zajmuje czwarte miejsce, biorąc pod uwagę tegoroczny wzrost liczby pasażerów, wśród lotnisk UE w grupie 2 (obsługującej od 10 do 25 mln osób). W klasyfikacji pierwszego półrocza czwartą lokatę, wraz z Lotniskiem Chopina, dzieli ex aequo port w Budapeszcie. Pierwszą trójkę grupy 2 tworzą odpowiednio porty w Ankarze, Moskwie (Wnukowo) i w Kijowie (Boryspol). Władze Lotniska Chopina liczą na jeszcze lepsze wyniki drugiego półrocza 2018 Wraz z początkiem sezonu zima 2018/19 na Okęcie powróci bowiem brytyjska linia lotnicza easyJet. Przewoźnik zaoferuje z Warszawy cztery kierunki: Bazylea, Berlin Tegel, Genewa i Londyn Gatwick. Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2017 r. odprawiło 15,8 mln pasażerów — o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. W sezonie lato 2018 port oferuje 123 połączenia regularne i 78 czarterowych.

9 mln Tylu pasażerów obsłużono na warszawskim Lotnisku Chopina przez siedem miesięcy 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu