HM stworzy silną grupę

Marcin Zieliński
opublikowano: 24-06-1999, 00:00

HM stworzy silną grupę

Niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe Hamburg Mannheimer, wspólnie ze spółkami spod szyldu Compensy, zbuduje grupę kapitałową.

Grażyna Brocka, prezes Compensy, zaprzeczyła jakoby Niemcy zaangażowali się w warszawskie spółki tylko po to, by sprzedać udziały w firmie majątkowej i rozwijać spółkę życiową.

Na końcowym etapie jest też proces udzielania licencji funduszowi emerytalnemu. Jego akcjonariuszami będzie zarówno Compensa jak i partnerzy z Niemiec. W przyszłym roku HM zamierza uruchomić czwarty fragment grupy, czyli spółkę dystrybucyjną. Ta ostatnia ma zająć się sprzedażą produktów grupy Compensy.

W ramach zacieśniania kontaktów z Bankiem Przemysłowo-Handlowym, Compensa ubezpieczy koszty leczenia za granicą posiadaczy kart płatniczych VISA i Mastercard krakowskiego banku.

— Suma ubezpieczenia przy standardowej karcie Visa Classic sięgnie 5 tys. USD. Posiadacz złotej Visy, będzie ubezpieczony na 30 tys. USD — mówi Krzysztof Kłopotowski, dyrektor biura ubezpieczeń kompleksowych.

Po stracie z pierwszego kwartału, prezes Compensy nie jest pewna, czy zysk prognozowany na 15 mln zł zostanie osiągnięty. Szefowa firmy wyjaśniła, że słaby wynik pierwszego kwartału to wynik wysokich rezerw odłożonych na poczet szkód i wydłużonych procesów płatniczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Zieliński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / HM stworzy silną grupę