Huawei dostarczy infrastrukturę 5G kenijskiemu operatorowi

ARŻ, Reuters
opublikowano: 26-03-2021, 12:59

Największy kenijski operator telekomunikacyjny Safaricom rozpoczął testy sieci 5G. Dostawcą infrastruktury są Huawei i Nokia, pisze Reuters.

Huawei
Fot. Bloomberg
Huawei Fot. Bloomberg

Sieć Safaricom, która należy do Vodacom i Vodafone, w obliczu rosnącego popytu na internet zamierza inwestować w nowe technologie.

Testy sieci 5G, które rozpoczęły się w piątek w czterech kenijskich miastach, zostaną rozszerzone do 150 lokalizacji w dziewięciu obszarach miejskich w ciągu najbliższych 12 miesięcy - poinformował Safaricom w oświadczeniu.

Jednym z dostawców infrastruktury jest Huawei, który znalazł się na cenzurowanym w wielu krajach po oskarżeniach ze strony administracji byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. Sugerowano, że firma może udostępniać dane chińskim władzom, czemu ta stanowczo zaprzeczyła.

Safaricom jest liderem kenijskiego rynku w segmencie mobilnej transmisji danych z 67,5-procentowym udziałem. Ma także 35,6 proc. udziału w rosnącym rynku internetu światłowodowego do domu i biura.

Firma podała, że sieć 5G zapewni konsumentom prędkość transferu danych do 700 megabitów na sekundę, ponad trzy razy wyższą niż w sieci 4G.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane