Huawei prognozuje wzrost sprzedaży swoich smartfonów

opublikowano: 05-11-2019, 14:04
aktualizacja: 05-11-2019, 14:04

Koncern Huawei Technologies optymistycznie patrzy w przyszłość. Nawet jeśli dojdzie do faktycznego zakazu instalowania oprogramowania Google w smartfonach chińskiej firmy, oczekuje ona aż 20 proc. wzrostu sprzedaży telefonów.

Według Willa Zhanga, dyrektora odpowiedzialnego za strategie korporacyjne w Huawei, prognozowana wartość zakładana jest przez „umiarkowany” scenariusz i w sprzyjających okolicznościach może być jeszcze wyższa. 

Huawei
Zobacz więcej

Huawei fot. Bloomberg

Drugi po Samsungu największy na świecie producent smartfonów szczególnie może polegać na swoim ogromnym rynku krajowym i własnym oprogramowaniu Zhang powiedział również, firma nie ma problemów z zaopatrzeniem w części ze względu na sporą ich podaż w ujęciu globalnym.

Przed około sześcioma miesiącami administracja prezydenta Donalda Trumpa nałożyła zakaz na sprzedawanie chińskiej formie przez amerykańskie podmioty kluczowych komponentów i oprogramowania, wpisując Huawei na tzw. czarną listę.

Ostatnio pojawiły się jednak sygnały, że zakaz może zostać jeśli nie całkowicie zniesiony to znacznie poluzowany.

Chiński koncern mimo amerykańskich restrykcji jak na razie pozytywnie zaskoczył dotychczasowymi wynikami. W trzecim kwartale powiększył udziały w rynku w stosunku do Apple i Samsunga, zwiększając dostawy smartfonów o 29 proc. 

Według danych firmy Canalys, na rynku krajowym dostawy wzrosły o 66 proc., zaś za granicą o „jedynie” 18 proc. 

W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. przychody Huawei zwiększyły się o 24 proc. zaś dostawy smartfonów podskoczyły o 26 proc. do 185 mln  sztuk.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu