I&B System stawia na GPS

KL
opublikowano: 08-02-2008, 00:00

IBS jest bliżej fuzji z Media Service. Potem skoncentruje się na dystrybucji GPS. Spółki z grupy mogą wejść na giełdę.

IBS jest bliżej fuzji z Media Service. Potem skoncentruje się na dystrybucji GPS. Spółki z grupy mogą wejść na giełdę.

I&B System w ciągu kilku tygodni chce sfinalizować emisję akcji serii R. Papiery w całości będą skierowane do udziałowców Media Service, następnie dojdzie do połączenia obu firm. I&B System wyemituje 61 mln akcji po 98 gr za sztukę

Spółka upubliczniła też nową strategię. Chce skupić się na dystrybucji urządzeń GSM i multimediów. Po przejęciu Media Service I&B System zajmie się rozwojem sieci sprzedaży Świat GPS oraz wzrostem udziału w rynku urządzeń sprzedawanych pod własną marką SmartGPS.

„Część działalności, takich jak na przykład dystrybucja sprzętu biurowego, zostanie wydzielona do osobnych spó- łek, które docelowo mogłyby być wprowadzone na warszawską giełdę” — zapowiedział cytowany w komunikacie Marcin Niewęgłowski, wiceprezes I&B System.

I&B Consulting zajmie się np. integracją systemów informatycznych wspomagających między innymi zarządzanie zasobami w firmach (ERP) czy kontaktami z klientami (CRM). Biurosystem Serwis przejmie działalność związaną z dystrybucją artykułów i urządzeń biurowych.

Spółka podjęła też decyzję o sprzedaży nieruchomości. Pieniądze pójdą na rozwój. Nową strategię pozytywnie zaopiniowała rada nadzorcza, musi się nią zająć jeszcze WZA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane