I po kontrakcie

Niedługo, bo zaledwie kilka dni cieszyła się z lukratywnego kontraktu Axelle Despiegelaere, którą koncern L’Oreal dostrzegł pośród tłumu kibiców na brazylijskim mundialu podczas meczu Belgia-Rosja, pisze serwis businessinsider.com

Piękna 17-latka została twarzą kosmetycznego giganta i szybko zaczęła zdobywać popularność, głównie dzięki umieszczonym w sieci filmikom, na których promuje produkty francuskiego producenta.

źródło: Facebook
Zobacz więcej

źródło: Facebook

Jednak łaska pańska na pstrym koniu jeździ, i równie szybko jak modelka znalazła się na szczycie, również szybko odwrócili się od niej fani. Wszystko przez zamieszczone przez nią na Facebooku zdjęcie, na którym z dumą dzierżąc  broń siedzi za zwierzęciem wyglądającym na martwą gazelę, zabitym podczas polowania.

W opisie do fotki nawiązywała do meczu reprezentacji Belgii i Stanów Zjednoczonych, ironicznie sugerując „polowanie na Amerykanów”. Dodała, że zdjęcie pochodzi sprzed roku.

Oburzenie i niezadowolenie  internautów okazało się tak duże, że przeprosiny Axelle nie załagodziły napiętej sytuacji. Do śmiechu jak się okazało nie było też pracodawcy Axelle. Koncern L’Oreal zdecydował się rozwiązać kontrakt z Belgijką.

Choć kosmetyczny potentat nie komentuje przyczyn swojej decyzji, nieoficjalnie mówi się, że zaważyły na tym sprawy wizerunkowe. Branża boryka się bowiem z posądzeniami o wykorzystywanie w swoich pracach badań na zwierzętach. Francuska firma odżegnuje się od takich spekulacji i od lat jest jednym z donatorów różnych organizacji. M.in. w 2012 r. przekazała 1,2 mln USD Agencji Ochrony Środowiska w Stanach Zjednoczonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / I po kontrakcie