IKEA rozszerzy test wynajmu mebli

opublikowano: 03-04-2019, 12:17

Szwedzki koncern meblarki IKEA rozszerzy testy systemu wynajmu mebli., donosi Reuters. W ten sposób chce zachęcić klientów i umożliwić im wynajmowanie biurek i sof, zamiast ich kupowania. Firma rezygnuje ze sprzedaży tanich mebli jednorazowych w odpowiedzi na rosnące obawy o środowisko.

Największa na świecie grupa meblarska w lutym po raz pierwszy informowała o leasingu mebli. 

IKEA
Zobacz więcej

IKEA fot. Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

IKEA rozpoczęła już testy różnych projektów wynajmu mebli w Holandii, Szwecji, Szwajcarii i Polsce i zamierza rozszerzyć testy na wszystkie 30 rynków w przyszłym roku.

W Szwecji i Szwajcarii dostarcza meble firmom w modelu abonamentowym, podczas gdy w Holandii testuje pakiet wynajmu dla studentów we współpracy ze spółdzielnią mieszkaniową.

Testowanie możliwości ofert leasingowych jest jednym ze sposobów, w jakie stawiamy sobie zadanie realizacji naszej strategii transformacji - powiedział Jesper Brodin, dyrektor generalny Ingka Group, który jest właścicielem większości sklepów IKEA.

Model biznesowy szwedzkiego koncernu znalazł się już pod presją wzrostu sprzedaży detalicznej w Internecie i rosnącej niechęci młodszych klientów do podróżowania do dużych sklepów poza miastem, kupowania mebli w płaskich opakowaniach i samodzielnego montażu.

Firma chce opracować leasing oparty na subskrypcji, który zachęci do wynajmu produktów do wielokrotnego wykorzystania przed ponownym przetworzeniem.

Strategia spółki zakłada, że od 2030 r. wszystkie swoje produkty będzie wytwarzać z materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu. Mają one też być tak zaprojektowane by mogły być wielokrotnie wykorzystane, nadawać się do naprawy i poddawać recyklingowi.

W 2018 r. globalna sprzedaż koncernu przyniosła przychody w kwocie 39 mld EUR (44 mld USD).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy