IKEA zamierza oferować klientom… sałatę

opublikowano: 04-04-2019, 12:55

Największa na świecie firma meblarska przygotowuje się do serwowania sałaty uprawianej w nowoczesnych pojemnikach poza jej sklepami, donosi Reuters, Ma to na celu poprawę profilu środowiskowego spółki.

Szwedzki potentat zaprezentował już jeden takich pojemników/kontenerów naświetlanych diodami LED podczas eventu, który miał miejsce w firmowym sklepie w niemieckim Kaarst. IKEA oczekuje, że rozpocznie serwowanie sałatek dla klientów w swoich restauracjach od projektów pilotażowych w dwóch sklepach w Szwecji w przyszłym miesiącu.

Sadzonki sałaty czerwonej i bazylii uprawianych na zlecenie koncernu IKEA
Zobacz więcej

Sadzonki sałaty czerwonej i bazylii uprawianych na zlecenie koncernu IKEA fot. REUTERS/Wolfgang Rattay/Forum

Uprawą roślin zajmie się zewnętrzna firma Bonbio. W specjalnym kontenerze znajdzie się około  3600 roślinek, a uprawa będzie zasilana substancjami odżywczymi wydobywanymi z odpadów organicznych, w tym resztkami z restauracji IKEA.

System ten, znany jako uprawa hydroponiczna, oznacza, że rośliny nie potrzebują gleby ani pestycydów, i zużywają o 90 proc. mniej wody i mniej niż połowę powierzchni konwencjonalnego rolnictwa, a lampy LED mają być zasilane energią odnawialną. Według szacunków, z każdego pojemnika można zebrać około 15-20 kg sałatek dziennie

Sprzedaż produktów IKEA, takich jak hot dogi czy szwedzkie klopsiki, stanowi około 5 proc. obrotów grupy, które kształtują się na poziomie 35 mld EUR.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy