Ile kosztuje Halloween

opublikowano: 27-10-2016, 22:00

Przypadające w wigilię Wszystkich Świętych Halloween nie jest świętem generującym w Polsce duże wydatki

Przypadające w wigilię Wszystkich Świętych Halloween nie jest świętem generującym w Polsce duże wydatki, zwłaszcza że nie spotyka się ze zbyt dużą akceptacją dorosłych. Mocniej kochają je dzieci, którym bal przebierańców i okazja do obżarstwa słodyczami odpowiada pod każdym pretekstem.

waha się w Polsce od 40 do 300 zł, zaś profesjonalny makijaż kosztuje od 100 zł.
Zobacz więcej

Koszt stroju

waha się w Polsce od 40 do 300 zł, zaś profesjonalny makijaż kosztuje od 100 zł. Stephanie/Flicr

Mimo to pod względem popularności wśród najmłodszych biją je na głowę choćby Mikołajki i Dzień Dziecka. Loopy’s World, sieć sal zabaw dla dzieci, podliczyła, że na kostium i wyjście na imprezę z okazji Halloweenu trzeba w Polsce w najtańszym wariancie wydać 70 zł. Jeszcze mniej, gdy za cały strój będą robić kły wampira, które kosztują około 5 zł.

Osoby nieliczące się z kasą potrafią jednak zapłacić za kostium nawet 300 zł, podobnie jak za profesjonalnie wykonany tematyczny makijaż. Najtańszym składnikiem zabawy pozostaje wstęp na zorganizowaną imprezę w pubie lub sali zabaw dla dzieci — zależnie od miejsca wyniesie od 20 do 50 zł.

— Choć z roku na rok obserwujemy wzrost zainteresowania halloweenowymi animacjami dla dzieci, to nadal przejęte z Zachodu zwyczaje nie dorównują polskim tradycjom. W bezpośrednim porównaniu statystyk widzimy, że zdecydowanie większym powodzeniem cieszą się Mikołajki, które przyciągają pięciokrotnie więcej uczestników niż Halloween — mówi Mikołaj Jędrzejkowski, prezes Loopy’s World.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu