Ile kosztuje strona internetowa?

  • Materiał partnera
opublikowano: 29-06-2020, 11:09

Koszt strony internetowej stworzonej przy pomocy profesjonalisty to około 2-5 tys. zł. Wielu przedsiębiorców nie potrzebuje jednak aż tak zaawansowanych rozwiązań i może „postawić” witrynę samodzielnie. Dzięki wykorzystaniu gotowych szablonów jest to proste, a cena strony internetowej będzie znacznie niższa.

Zainteresowanie Polaków zakupami online ciągle rośnie, a lęk i obostrzenia związane z pandemią, dodatkowo przyspieszyły obroty e-handlu. Z danych firmy Bisnode Polska wynika, że do końca kwietnia liczba e-sklepów w Polsce wzrosła prawie o 1,7 tys. i przekroczyła już 40 tys. Z zakupów w sieci korzystało ponad 60 proc. internautów. 

Własna strona internetowa i e-sklep stają się warunkiem sine qua non dla współczesnego biznesu – zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i mikrofirm. Można ją założyć np. przy pomocy agencji interaktywnej albo samodzielnie, korzystając z gotowych szablonów. Wszystko zależy od dostępnego budżetu, bo cena strony internetowej może znacząco się różnić w zależności od wybranego rozwiązania. 

Ile kosztuje zrobienie prostej strony internetowej?

Koszty założenia strony internetowej mogą znacząco się różnić – zależą bowiem od wielu czynników, w tym jej celu, zakresu funkcjonalności, czasu wykonania, a także oferty wykonawcy. Stawki za budowę prostej strony sięgają min. 1 tys. zł. 

Ile kosztuje strona internetowa w 2020 roku?

Przykładowy cennik stron internetowych wygląda następująco:

• strona wizytówka, czyli jedna prosta strona: 1–1,5 tys. zł netto;

• strona profesjonalna dla firmy – 1,5–3,5 tys. zł netto;

• strona internetowa ze sklepem internetowym: 2–5 tys. zł netto;

• koszt pozycjonowania – 100–600 zł netto miesięcznie, a w przypadku początkującego e-sklepu nawet do 5 tys. zł.

Co jeszcze wpływa na cenę strony www?

Na roczny koszt  strony internetowej składa się również utrzymanie serwera (hosting), na co w przypadku niewielkiej interaktywnej witryny trzeba przeznaczyć ok. 100 – 200 zł netto oraz abonament za domenę, sięgający co najmniej 50 zł netto rocznie.

Na wysokość ceny wpływa wybór wykonawcy. Każda agencja interaktywna posiada swój własny cennik stron internetowych w zależności od tzw. pakietów lub stawkę za roboczogodzinę. Minimalna stawka godzinowa za pracę to obecnie prawie 20 zł. Dla przykładu prosta strona wizytówka zajmuje 3-5 dni pracy grafika i programisty, a cena strony internetowej sklepu będzie jeszcze wyższa, bo jej budowa może zabrać nawet miesiąc pracy.

Zalety gotowych szablonów WWW – nie tylko cena strony

Proste strony da się tworzyć samodzielnie i to bez specjalistycznej wiedzy. W tym celu wystarczy skorzystać z CMS, czyli oprogramowania pozwalającego stworzyć i prowadzić, a także aktualizować i rozbudowywać serwis WWW. A ponieważ z reguły, podstawowe strony internetowe zawierają powtarzalny zestaw elementów: menu główne, nagłówek, treść zasadnicza i stopka, do zbudowania e-witryny wystarczą gotowe szablony. Mają one sporo zalet:

• profesjonalny design – gotowa strona będzie miała estetyczny i użyteczny wygląd;

• niska cena strony internetowej – gotowe szablony kosztują nawet około 200 zł;

• podstawowa optymalizacja SEO – szablony mają przeważnie dobrze ułożony kod HTML;

• oszczędność czasu i brak konieczności angażowania specjalistów.

Strona internetowa  z „pudełka” – ile kosztuje?

Samodzielne tworzenie witryn przy użyciu gotowych szablonów to świetne rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw lub startujących biznesów, które wolą koncentrować wydatki w innych obszarach. W sieci można znaleźć wiele możliwości budowania stron czy e-sklepów. Jedną z nich jest platforma e-Sklep oferowana przez PKO Bank Polski we współpracy z Shoplo. Z tego narzędzia mogą skorzystać klienci banku – zakładając swój e-sklep z poziomu bankowości elektronicznej iPKO. 

W Shoplo znajduje się cała gama różnego rodzaju gotowych szablonów. Najtańszy miesięczny abonament w e-Sklepie kosztuje 49 zł. Przez pierwsze 3 miesiące klienci banku mogą bezpłatnie testować rozwiązanie. Cenną zaletą e-Sklepu, jest również fakt, że Shoplo zajmuje się wszystkim, czyli bezpieczeństwem sklepu, kopiami zapasowymi itp. Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.pkobp.pl/firmy/konta/esklep/.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane