Ile w ub.r. zarabiali Polacy?

DI, Wynagrodzenia.pl
13-01-2010, 14:52

Mediana całkowitego wynagrodzenia miesięcznego brutto wyniosła w ub.r. 3 425 zł – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak. Jak podaje serwis Wynagrodzenia.pl, połowa uczestników badania zarabiała pomiędzy 2,3 tys. zł a 5,5 tys. zł.

Najwyższe dochody osiągali w minionym roku mieszkańcy Warszawy (5,2 tys. zł). Drugie i trzecie miejsce, z różnicą w wysokości zaledwie 1 zł, zajęły Gdańsk (3 951 zł) i Poznań (3 950 zł). Na końcu tabeli znalazły się Kielce i Lublin, z kwotami odpowiednio: 2,88 tys. zł i 2,8 tys. zł.

Tak jak od kilku lat, do najlepiej opłacanych branż należały w 2009 r. technologie informatyczne (5 tys. zł), telekomunikacja (4,6 tys. zł), ubezpieczenia (4,5 tys. zł), bankowość (4,2 tys. zł) oraz energetyka i ciepłownictwo (4 tys. zł). Branże, w których pracownicy otrzymywali najniższe wynagrodzenia, to nauka i szkolnictwo (2,6 tys. zł) oraz kultura i sztuka (2,466 zł).

Ile w ub.r. zarabiali Polacy?Ile w ub.r. zarabiali Polacy?Źródło: Ogólnopolskie BaIle w ub.r. zarabiali Polacy?danie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak

Więcej w portalu Wynagrodzenia.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Wynagrodzenia.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ile w ub.r. zarabiali Polacy?