Iliada może dać więcej za T-Mobile USA

WST
opublikowano: 04-09-2014, 10:06

Francuski nisko kosztowy operator telekomunikacyjny Iliada może podwyższyć swoją wartą 15 mld USD ofertę zakupu T-Mobile USA, donosi Reuters.

Firma nie ujawniła jednak, jaki maksymalny limit wydatków postanowiła sobie narzucić w tej kwestii.

Dyrektor finansowy Thomas Reynaud stwierdził, że rozmowy są kontynuowane z firmami private equity i spółkami zainteresowanymi dołączeniem do przejęcia i prowadzenia amerykańskiej działalności niemieckiego giganta Deutsche Telekom.

"Obecnie prowadzone są negocjacje odnośnie procentowych udziałów w tym biznesie. Nie ma żadnych konkretnych wycen” – powiedział Reynaud.

Na początku sierpnia Deutsche Telekom odrzucił ofertę Iliady opiewającą na 33 USD za akcję odnośnie pakietu do 56,6 proc. udziałów w T-Mobile USA. Niemiecki operator uznał ją za zbyt niską ale pozostawił otwarte drzwi dla ewentualnego swojego wyjścia z amerykańskiego rynku.

Niemiecka firma już dwukrotnie od końca 2011 r.  próbowała sprzedać T-Mobile USA, uznając że ta spółka jest zbyt mała by konkurować z liderami rynku Verizon i AT&T. Najpoważniejsze i najbardziej zaawansowane rozumy prowadzone były z koncernem Sprint, numerem „3” wśród amerykańskich telekomów, ale upadły one przed miesiącem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane