Impexmetal podzieli zyski

GRA
09-06-2008, 00:00

Metalurgiczna spółka, kontrolowana przez Romana Karkosika, zamierza hojnie rozdawać akcjonariuszom swój zarobek.

Metalurgiczna spółka, kontrolowana przez Romana Karkosika, zamierza hojnie rozdawać akcjonariuszom swój zarobek.

Impexmetal przeznaczy na dywidendę większość zeszłorocznego zysku netto, i to „mimo zdecydowanie niesatysfakcjonujących wyników z początku 2008 r. i świadomości stojących przed grupą wyzwań” — podkreślił zarząd w rocznym raporcie. Z 30,2 mln zł zysku akcjonariusze dostaną 29,9 mln zł, czyli 0,14 zł na akcję. Mogą też liczyć na udział w zyskach ze sprzedaży nieruchomości, które spółka ma w portfelu.

„Spodziewane wpływy ze zbycia aktywów nieoperacyjnych będą starannie analizowane pod kątem dystrybucji do akcjonariuszy” — zapewnił zarząd w raporcie.

Takiej transakcji można się spodziewać jeszcze w tym roku. Spółka zamierza bowiem sprzedać działkę przy ul. Łuckiej w Warszawie, dla której otrzymała już warunki zabudowy, choć nieprawomocne. Poza tym wciąż myśli nad wykorzystaniem gruntów produkcyjnych zlokalizowanych we Wrocławiu i w okolicach Katowic (należą do zależnej grupy Hutmenu).

— Z punktu widzenia akcjonariuszy mniejszościowych są to niezłe informacje. Jeśli oczywiście zapowiedzi zostaną spełnione. Lepiej, żeby Impexmetal wypłacał dywidendę, niż lokował wolną gotówkę np. w obligacjach emitowanych przez inne spółki z grupy Romana Karkosika, co często przecież się zdarza — komentuje Marcin Palenik, analityk Millennium DM.

Poza dywidendą spółka zapowiadała, że zamierza sięgnąć również po buy-back.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Impexmetal podzieli zyski