Impreza świąteczna wojną psychologiczną

TR
opublikowano: 12-12-2011, 08:44

Zeszłoroczna impreza świąteczna przy granicy oddzielającej Południe od Północy Korei została uznana przez tych drugich próbą wojny psychologicznej – informuje Al Jazeera.

Zapalenie lampek na choince w trakcie wydarzenia władze Korei Północnej potraktowały jako akt szerzenia propagandy poprzez Święta.

Jeżeli Seul zdecyduje się na podobną inicjatywę w trakcie tegorocznych Świąt, to jak informują przedstawiciele Korei Północnej, Południe może liczyć na konsekwencje nie do przewidzenia.

Władze Korei Płd. wydały w poniedziałek zgodę, aby przedstawiciele różnych wyznań ustawili choinkę bożonarodzeniową w pobliżu linii demarkacyjnej dzielącej państwa koreańskie.

Decyzję w sprawie choinki zatwierdził minister obrony Korei Płd. Kim Kwan Dzin. Na wzgórzu, położonym ok. 3 km od granicy, ma stanąć wysoka na 29 metrów choinka z metalu, przystrojona lampionami. Światełka na drzewku mają zostać zapalone 23 grudnia i świecić do 6 stycznia.

Rzecznik resortu obrony zaznaczył, że żołnierze południowokoreańscy będą strzegli choinki przed atakiem ze strony Korei Płn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane