Imtech będzie budował polską fabrykę Volkswagena

opublikowano: 22-01-2015, 18:30

Royal Imtech poinformował o kontynuacji udanej współpracy z Volkswagen Group. Imtech podpisał z niemieckim koncernem kontrakt na wyposażenie fabryki we Wrześni.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Volkswagen przyznał nam tak duży nowy kontrakt w Polsce. Doceniamy zaufanie jakim nas obdarzono pozwalając naszej firmie odegrać ważną rolę w budowie nowej fabryki – powiedział prezes w komunikacie Royal Imtech Gerard van de Aast.

Imtech wygrał kontrakt dzięki bliskiej współpracy swoich spółek zależnych w Polsce, na Węgrzech I w Niemczech. Imtech Polska zajmie się między innymi wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem oraz instalacją hydrantów.

Do 2016 r. nowa fabryka Volkswagena we Wrześni ma zatrudniać 3 tys. osób przy produkcji nowego modelu VW Crafter. Budowa fabryki już się rozpoczęła i powinna zostać ukończona do drugiego półrocza 2016 r.

Dotychczas Imtech nie miał w Polsce szczęścia w związku z wielkimi projektami. Firma zasłynęła w związku z fiaskiem gigantycznej inwestycji w park rozrywki pod Grodziskiem Mazowieckim. Ostatecznie rozbuchany projekt (szacowany na 814 mln EUR) kosztował firmę 370 mln EUR odpisu i audyt, który odsłonił liczne nieprawidłowości w księgowaniu i zarządzaniu.

Również praca nad Stadionem Narodowym nie zakończyła się najlepiej. W grudniu, PBG i Hydrobudowa złożyły w warszawskim sądzie pozew przeciwko Imtech Polska, podwykonawcy Stadionu Narodowego. Wartość przedmiotu sporu określona została na 564 mln zł. Chodzi m.in. o niewykonanie istotnej części kontraktu oraz wynikające z tego koszty podwykonawstwa zastępczego oraz kar umownych z tytułu zwłoki w wykonaniu umowy, kar umownych za zwłokę w usunięciu wad i usterek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Imtech będzie budował polską fabrykę Volkswagena