Indeksy niezdecydowane, Rafako i Impel poszybowały

GRA
opublikowano: 07-01-2009, 11:20

Trzecia sesja w tym roku zaczyna się niezdecydowanie. WIG20 traci 0,5 proc., podczas gdy mWIG40 zyskuje 0,2 proc. 

O 10 proc. drożeją akcje Rafako, którego prezes ogłosił na łamach dzisiejszego „Parkietu”, że w wyniku procesu sądowego firma ma szansę dostać udziały w ukraińskiej stoczni i sporą gotówkę. Ich łączna wartość to ok. 35 mln zł.

Mocno tanieje z kolei Centrum Klima (-7,7 proc.), które wczoraj zanotowało bardzo dobry debiut na GPW. 13 proc. zyskuje za to Impel, który w drodze wezwania chce skupić z rynku 3 mln akcji własnych. Cenę wyznaczył na 9,4 zł. To sposób na przeprowadzenie buy backu na niestandardowych zasadach.

W czołówce wzrostów są też Impexmetal (+6,7 proc.) i Orzeł Biały (+8 proc.), które wczoraj porozumiały się w sprawie sprzedaży Baterpolu, spółki zależnej Impexmetalu zajmującej się recyklingiem akumulatorów. Orzeł Biały zapłaci za Baterpol 112,6 mln zł. Skieruje też do Impexmetalu prywatną emisję akcji stanowiącą ok. 10 proc. obecnego kapitału.

Na nieznacznym minusie jest J.W.Construction, które na łamach dzisiejszego „PB” zaprzecza plotkom, jakoby miało problemy z płynnością finansową. Deweloper nie musi prosić o pomoc głównego akcjonariusza. Zapewnia też, że rozpoczęte projekty są bezpieczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Indeksy niezdecydowane, Rafako i Impel poszybowały