Czytasz dzięki

Indeksy w Azji mocno rosną

opublikowano: 16-06-2020, 07:43

Indeksy azjatyckich rynków akcji wyraźnie rosną odreagowując poniedziałkowe spadki i reagując na wiadomości z USA, gdzie kontrakty na indeksy idą w górę dzięki doniesieniom o monetarnej i fiskalnej stymulacji.

Inwestorzy zapomnieli o obawach związanych z drugą falą pandemii po doniesieniach, że administracja Donalda Trumpa rozważa program inwestycji w infrastrukturę wartości 1 bln USD. Dodatkowo apetyt na ryzyko wzrósł po wiadomości, że Fed postanowił agresywniej wejść na rynek obligacji spółek kupując je od wtorku także bezpośrednio, a nie, jak dotychczas, tylko przez ETF.

- Skala i tempo ekspansji bilansu Fed to coś, co daje minimalny poziom odniesienia globalnym rynkom akcji – stwierdził Stephen Gallo, szef strategii walutowej w Europie w BMO Capital Markets.

Inwestorzy z japońskich rynków akcji dostali dodatkowy argument w postaci zwiększenia przez Bank Japonii programu wsparcia kredytowania firm.

W Tokio Nikkei rośnie o 4,8 proc., a oficjalny indeks Topix zyskuje 4,1 proc. W Szanghaju główny indeks idzie w górę o 1,1 proc. Taki sam wzrost notuje indeks CSI300, w skład którego wchodzą chińskie blue chipy z Szanghaju i Shenzhen. Giełda w Hongkongu rośnie o 2,9 proc., a w Seulu o 4,8 proc. Regionalny indeks MSCI Asia ex Japan idzie w górę o 3,0 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane