Indie przeskoczyły Japonię wśród producentów smartfonów

TR
opublikowano: 26-06-2013, 15:26

Indie wskoczyły do trójki największych producentów smartfonów na świecie – informuje Tech Crunch, powołując się na raport Strategy Analytics.

Hindusi zajęli miejsce Japończyków, którzy po I kw. 2013 roku z przesunęli się o pozycję niżej.

Indie wskoczyły do trójki największych producentów smartfonów na świecie (Fot. Bloomberg)
Indie wskoczyły do trójki największych producentów smartfonów na świecie (Fot. Bloomberg)
None
None

W raporcie uwypuklony jest fakt, że jest to pierwszy tak istotny awans Indii wśród producentów smartfonów. Nigdy wcześniej nie udało się awansować do pierwszej trójki, w skład której obecnie oprócz Indii wchodzą jeszcze Chiny i USA.

Na główną przyczynę awansu twórcy raportu wskazują poprawioną sieć dystrybucyjną wykorzystywaną przez największych producentów. W Indiach kluczowymi fabrykantami są Apple, Samsung oraz rodzimy Micromax.

Raport podkreśla również, że pozycja Indii na światowej mapie producentów smartfonów nie powinna nikogo zaskoczyć.

Gigantyczna populacja kraju, coraz bogatsza klasa średnia oraz popularyzacja urządzeń mobilnych przy jednoczesnym nasyceniu się rynków w gospodarkach rozwiniętych m.in. japońskiej i europejskiej sprawia, że uwaga gigantów technologicznych skupiona zostaje właśnie na Indiach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane