Inflacja może wzrosnąć do ok. czterech proc.-Belka

FARMACOL S.A.
opublikowano: 18-02-2002, 18:08

LONDYN (Reuters) - Minister finansów, Marek Belka powiedział w poniedziałek, że inflacja w dalszej części roku może wzrosnąć do około czterech procent z obecnych 3,5 procent. Według ministra nie ma jednak zagrożenia, że cele inflacyjne nie zostaną zrealizowane.

Belka powiedział natomiast, że wciąż istnieje ryzyko dalszego spowolnienia aktywności gospodarczej.

"Inflacja może wzrosnąć z obecnych 3,5 procent do około czterech procent" - powiedział Belka, który w Londynie prezentował polską ofertę euroobligacji.

"Cztery procent oznacza stabilizację cen i deflację w sektorze wytwórczym" - dodał.

Belka nie odpowiedział na pytanie, czy po tym jak inflacja w styczniu spadła do 3,5 procent, będzie sugerował obniżkę stóp procentowych.

"Muszę stworzyć odpowiedzialny budżet i dać w ten sposób szansę skoordynowanego działania Radzie Polityki Pieniężnej" - powiedział minister.

Rada zakłada, że inflacja rok do roku wyniesie w 2002 roku pięć procent, plus-minus jeden procent.

Na konferencji prasowej Belka nie podał szczegółów dotyczących planowanej oferty 10-letnich obligacji o wartości 750 milionów euro. Po prezentacji ich w Londynie minister odwiedzi w tym tygodniu inne europejskie centra finansowe.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: FARMACOL S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Inflacja może wzrosnąć do ok. czterech proc.-Belka