Informacje branżowe

opublikowano: 17-07-2013, 00:00

HUAWEI, STIMO

LTE bez wsparcia telekomów

W śląskiej gminie Ożarowice tylko niespełna 30 proc. mieszkańców miało dostęp do szerokopasmowego internetu. Aby przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu, tamtejsi włodarze wdrożyli technologię LTE w wysokiej częstotliwości 3,6-3,8 GHz — i to bez wsparcia ze strony komercyjnych operatorów telekomunikacyjnych, którzy nie byli zainteresowani inwestowaniem w tereny zaniedbane pod względem infrastrukturalnym i o niskiej gęstości zaludnienia. Wykonawcy projektu — firmy Huawei i Stimo — zostali wyłonieni na drodze przetargu. Koszt przedsięwzięcia to 3,2 mln zł, z czego 2,7 mln pochodziło z unijnego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego.

S&T SERVICES POLSKA

IT pomaga leczyć dzieci

Spółka S&T Services Polska, która specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań IT, wygrała przetarg na dostawę zintegrowanego systemu informatycznego w Instytucie Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka. Narzędzie umożliwi szpitalowi gromadzenie, przetwarzanie i analizę danych z zakresu medycyny pediatrycznej oraz rejestrację i udostępnianie treści multimedialnych z zabiegów operacyjnych. Integrator dostarczy także infrastrukturę sprzętową, przeprowadzi szkolenia i będzie świadczył usługi gwarancji. Zwycięska oferta miała wartość 7,6 mln zł netto.

ORACLE POLSKA

Nowy system w Avivie

Księga Główna, Zobowiązania, Należności, Zarządzanie Środkami Pieniężnymi, Środki Trwałe, Financial Accounting Hub (FAH) oraz E-Business Tax — oto moduły scentralizowanego Systemu Gospodarki Własnej (SGW), który ma usprawnić pracę w pięciu spółkach grupy finansowej Aviva w Polsce. Rozwiązanie jest oparte na aplikacjach najnowszej wersji zestawu Oracle E-Business Suite. Platformę SGW uruchomił Oracle Consulting, dział Oracle Polska, który zajmuje się integracją systemową. Wdrożenie trwało 14 miesięcy.

7MILOWY

SAP w dystrybucji budowlanej

Firma konsultingowa 7milowy, która specjalizuje się w projektach SAP dla małych i średnich przedsiębiorstw, wdroży SAP Business One w spółce Polska Dystrybucja Budowlana (PDB), rozpoznawanej na rynku pod marką Doradca Budowlany 24. Integrator zapewni również wsparcie serwisowe dla użytkowników i administracji systemu. Klient będzie korzystał z nowego narzędzia w modelu outsourcingowym. Platforma sprzętowa będzie się znajdowała w centrum przetwarzania danych BCC na zasadzie kolokacji. Rozwiązanie powinno usprawnić takie procesy biznesowe jak sprzedaż, logistyka, finanse, gospodarka magazynowa, a także kadry i płace. SAP Business One ma służyć PDB od stycznia 2014 r., wraz z rozpoczęciem w tym przedsiębiorstwie kolejnego roku obrachunkowego. Na początku systemu będzie używać około 35 osób. Inwestycja współfinansowana jest z funduszy UE w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka.

SAGE

U producenta wyrobów ogrodowych

Silvan, znany w branży ogrodowej producent i eksporter wyrobów z drewna, od lat używa wielu różnych systemów IT, co utrudnia mu działania operacyjne i komunikację z międzynarodowymi kontrahentami. Nic dziwnego, że firma zdecydowała się ujednolicić swoje środowisko informatyczne. Z pomocą ekspertów firmy Sage wdraża rozwiązanie o nazwie Sage ERP X3. Wybrane przez klienta moduły powinny usprawnić obsługę procesów: od finansów, przez produkcję, po zakupy i sprzedaż. Z oprogramowania ma początkowo korzystać 21 pracowników. Zakończenie projektu — jesień tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy