Informacje branżowe (Biznes i technologie 10.06)

opublikowano: 10-06-2015, 00:00

Newsy z branży technologicznej

APATOR

Inteligentne liczniki

Tauron Dystrybucja rozpoczął we Wrocławiu wdrażanie systemu inteligentnego opomiarowania w ramach przedsięwzięcia „Smart City Wrocław”. W dwa lata zainstaluje u swoich klientów ponad 330 tys. nowoczesnych liczników energii elektrycznej. Urządzenia dostarczy toruńska spółka Apator. Szacowana wartość umowy wynosi 26,5 mln zł netto.

ATOS

Praca dla 800 informatyków

Atos, wywodzący się z Francji dostawca usług cyfrowych, w latach 2015-16 zatrudni w Polsce około 800 osób, z czego 500 w oddziale Bydgoszczy, a 300 centrum kompetencyjne we Wrocławiu. Jak informuje Kinga Bloch, dyrektor HR w tej firmie, poszukiwani są kandydaci ze znajomością zagadnień IT i języków obcych. Atos działa w Polsce od 2000 r., ma oddziały m.in. w Warszawie, Gdańsku, Łodzi i Toruniu, zatrudnia prawie 4 tys. specjalistów.

IBCS POLAND

Auchan zmodernizował infrastrukturę

IBCS Poland, integrator systemów informatycznych, specjalizujący się w dostawach i wdrożeniach rozwiązań dla logistyki, zmodernizował i dostosował infrastrukturę sieci kablowej i radiowej we wszystkich nowych placówkach Auchan w Polsce. Prace obejmowały między innymi rekonfigurację sprzętu — terminali mobilnych w 57 przejętych przez tę sieć supermarketach Real. Wdrożenie trwało dziewięć miesięcy.

INGRIFO, SOFLAB TECHNOLOGY

Temida nie chce oceniać w ciemno

Do przetargu stanęły też firmy Koncept, ForProgress i 4pi, ale to konsorcjum spółek Ingrifo i Soflab Technology zrealizuje zamówienie Ministerstwa Sprawiedliwości. Chodzi o dostarczenie aplikacji do testowania i przygotowanie metodyki do wytwarzania i testowania systemów informatycznych. Wartość umowy przekracza 4,6 mln zł brutto.

XPLUS

Zintegrowana pomoc dla inżynierów

Rozwiązanie Sales Productivity, łączące system Microsoft Dynamics CRM Online, pakiet aplikacji biurowych Office 365 i narzędzie analityczne Power BI, wdraża polski oddział Grupy Mota-Engil, specjalizującej się m.in. w zarządzaniu infrastrukturą w sektorach inżynierii, budowy i środowiska. Wsparciem integratorskim służy spółka XPlus. Przedsięwzięcie rozpoczęto w maju, a zakończenie planowano na wrzesień. Wprowadzane oprogramowanie ma usprawnić działania sprzedażowe i marketingowe, a także zarządzanie inwestycjami i obsługę klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu