Inno-Gene tłumaczy się z błędów

opublikowano: 16-02-2021, 20:00

GPW zawiesiła handel akcjami spółki, którą pod lupę ma wziąć niezależny podmiot. Prezes Inno-Gene zapewnia, że wyniki są wiarygodne.

Decyzja o zawieszeniu została podjęta dzień po publikacji raportu za IV kwartał przez Inno-Gene. GPW uzasadniła to troską o bezpieczeństwo obrotu i interesem uczestników. Według raportu, przychody Inno-Gene wyniosły 5,6 mln zł, wobec 335 tys. zł w analogicznym okresie 2019 r. Wynik EBITDA sięgnął 4,9 mln zł, wobec 0,3 mln zł rok wcześniej, a wynik netto to 4,65 mln zł (wobec 130 tys. zł rok wcześniej). Ten ostatni nie zgadzał się z tożsamą pozycją w rachunku przepływów pieniężnych, gdzie wynik był ujemny (-140 tys. zł).

– Pomyłki wynikały z pośpiechu związanego z chorobą części pracowników działu księgowości. Jest tam kilka nieścisłości, które będziemy korygować, jednak one nie wpłyną na przychody i zyski. Będą skorygowane tylko przepływy finansowe. Były to zwykłe pomyłki księgowe. Rachunek zysków i strat, aktywa i pasywa były w porządku – dodaje Jacek Wojciechowicz, prezes spółki.

Jak podkreśla, spodziewał się, że wyniki będą... jeszcze lepsze

– Zakładaliśmy, że testy LAMP szybciej zostaną zaakceptowane w całej Europie. Świat szybko uwierzył w szczepionkę, co spowolniło cały proces wejścia testów RT LAMP. Ale już kilka kluczowych krajów podjęło decyzje o dopuszczeniu testów RT LAMP jako tożsamych z testami RT PCR – dodaje Jacek Wojciechowicz.

Kierowana przez niego spółka została zobowiązana przez GPW do zlecenia analizy jej sytuacji finansowej i majątkowej oraz oceny perspektyw przez podmiot wpisany na listę Autoryzowanych Doradców. Inno-Gene ma podać dokument do publicznej wiadomości nie później niż za 40 dni.

– Rozmawiamy już z firmami z listy i chcemy jak najszybciej wyjaśnić tą sprawę i odwiesić notowania – zapowiada Jacek Wojciechowicz.

Menadżer i główny akcjonariusz firmy dodaje, że to dla niego dość niespotykana sytuacja. Zapewnia jednak, że dopilnuje, by wszystko wróciło do normy. Spółka wciąż będzie realizować zamówienia i nie wstrzymuje dotychczasowej działalności.

– Naszym celem jest współpraca z portami lotniczymi nie tylko w Polsce. Zabezpieczamy i zabezpieczać będziemy największe imprezy sportowe w Polsce. Naszymi rozwiązaniami zainteresowani są przedstawiciele organizatorów imprez sportowych z kilku krajów oraz federacji sportowych – dodaje Jacek Wojciechowicz.

Kapitalizacja Inno-Gene to 120 mln zł, ale w szczycie hossy w październiku 2020 r. firmę wyceniano na 518 mln zł.

Uwagi, zgłoszone przez GPW, nie są w ostatnim czasie pierwszymi. Pod koniec stycznia na żądanie giełdy Inno-Gene opublikowało komunikat, w którym zarząd przyznał, że nie udało się zrealizować zamówień, planowanych na 2020 r. Kurs zareagował wówczas spadkiem w dwucyfrowym tempie.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane