Instal Kraków nabiera tempa

ANP
opublikowano: 04-08-2009, 00:00

Budowlana spółka zapowiada dobre wyniki z półrocza. Myśli o kolejnej inwestycji deweloperskiej.

Budowlana spółka zapowiada dobre wyniki z półrocza. Myśli o kolejnej inwestycji deweloperskiej.

Instal Kraków jest spokojny o wyniki, półrocza.

— Drugi kwartał 2009 r. był niezły. Grupa dobrze radzi sobie w okresie spowolnienia i inwestorzy mogą spodziewać się dobrych wyników z pierwszego półrocza tego roku — zapewnia Piotr Juszczyk, prezes Instalu Kraków.

Po trzech miesiącach roku 2009 r. zarobek firmy wyniósł 4,92 mln zł (o 351 proc. więcej niż w tym samym czasie w 2008 r.), a przychody 64,4 mln zł (o 21,15 proc. więcej r/r).

Spółka nie poda tegorocznej prognozy. Gros przychodów (ponad 50 proc.) na koniec roku ma pochodzić ze sprzedaży mieszkań w krakowskich inwestycjach Osiedle Śliczna i Nowy Przewóz. Szef firmy nie ujawnia, na ile lokali podpisano już umowy, ale zapewnia, że sprzedaż idzie bardzo dobrze.

— Dlatego zastanawiamy się nad rozpoczęciem drugiego etapu Osiedla Śliczna o łącznej powierzchni mieszkalnej 9 tys. mkw. Mamy już pozwolenie na budowę. Inny scenariusz zakłada wykończenie Nowego Przewozu. Całość inwestycji to 35 tys. mkw. Budynek jest w stanie surowym — dodaje prezes Instalu Kraków.

Oprócz działalności deweloperskiej spółka zbiera zlecenia na budowę oczyszczalni ścieków. W maju podpisała wart ponad 11 mln zł kontrakt na rozbudowę i przebudowę takiej oczyszczalni w Radłowie (woj. opolskie).

— Startujemy w kilku przetargach, w tym w jednym na większą kwotę w pokrewnym segmencie rynku. Na razie nie mogę ujawnić więcej. Staramy się szukać zleceń bardziej skomplikowanych technologicznie, bo dzięki temu mniej firm zgłasza się do konkursów. Na pozostałych przetargach startuje wiele spółek i często zbijają ceny do 60-70 proc. kosztorysów inwestorskich — przyznaje Piotr Juszczyk.

Prezes krakowskiej spółki ma 19 proc. udziałów w akcjonariacie. Zamierza dalej kupować akcje swojej spółki, ale nie ujawnia, do jakiego poziomu chce zwiększyć zaangażowanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane