Integer.pl dostał pozew Poczty Polskiej, zapowiada odpowiedź

DI
opublikowano: 08-12-2010, 19:38

Zarząd Integer.pl informuje, że 7 grudnia doręczono mu pozew złożony przez Pocztę Polską.

Pozew dotyczy nakazania Integer.pl i InPost „zaniechania działań polegających na przyjmowaniu, przemieszczaniu i doręczaniu przesyłek z korespondencją, przesyłek reklamowych lub innych przesyłek nadanych w sposób uniemożliwiający sprawdzenie zawartości o masie nie przekraczającej 50g za pobraną opłatą nie niższą niż 2,5 krotność za przesyłkę najniższego przedziału wagowego najszybszej kategorii określonej w cenniku powszechnych usług pocztowych operatora publicznego”.

Pozew jest również o zapłatę przez Integer.pl i InPost „jako dłużników in solidum” kwoty 60.709.144,41 zł wraz z odsetkami „tytułem zwrotu bezpodstawnie uzyskanych, w opinii powoda, korzyści majątkowych”.

Integer.pl podtrzymuje stanowisko o całkowitej bezpodstawności żądań Poczty Polskiej. Zapowiada, że w najbliższych dniach złoży w sądzie odpowiedź na pozew. Ma ona zawierać szczegółową argumentację uzasadniającą brak jakichkolwiek podstaw do dochodzenia przez Pocztę Polską roszczeń.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane