Czytasz dzięki

Inwestorów czeka ciekawy tydzień

Marcin Kiepas
opublikowano: 21-09-2009, 00:00

Posiedzenie FOMC, szczyt G20 w amerykańskim Pittsburgu poświęcony kryzysowi finansowemu, publikacja indeksu wskaźników wyprzedzających, indeksu Uniwersytetu Michigan, danych o sprzedaży domów i zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA oraz wstępne odczyty październikowych indeksów PMI dla Francji, Niemiec i strefy euro. To główne wydarzenia czwartego tygodnia września na rynku walutowym.

W przypadku EUR/USD liczą się nie tyle same dane, co reakcja rynków finansowych. Ponownie bowiem króluje dobrze znana inwestorom od miesięcy korelacja. Mianowicie, im lepsze nastroje i większy apetyt na ryzyko, tym mocniejsze euro i słabszy dolar. I odwrotnie.

Sytuacja na wykresie EUR/USD sugeruje, że rośnie prawdopodobieństwo wygenerowania spadkowej korekty. Nie powinna jednak być zbyt głęboka. Już w okolicy 1,45 należy oczekiwać silniejszego popytu na wspólną walutę. W średnim terminie wciąż popyt ma przewagę, a test psychologicznej bariery 1,50 dolara pozostaje scenariuszem bazowym.

Marcin Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane