Inwestorzy biorą zyski

Poniedziałkowa sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od zniżek, w reakcji na słabe dane z Chin i informacje o kolejnych starciach na Ukrainie.

Fot. Bloomberg.
Zobacz więcej

Fot. Bloomberg.

Po ponad pół godziny handlu S&P500 zniżkuje o 0,6 proc., Dow Jones spada o 0,5 proc., a Nasdaq traci 0,3 proc. Indeks PMI dla chińskiego przemysłu sięgnął w kwietniu 48,1 punktu, choć ekonomiści spodziewali się odbicia do 48,3 punktu. Tymczasem z Ukrainy nadeszły kolejne informacje o ofiarach starć między wojskiem a prorosyjskimi separatystami. Zachodni przywódcy Barack Obama i Angela Merkel zapowiedzieli, że w przypadku fiaska wyborów prezydenckich na Ukrainie uruchomią wobec Rosji kolejną rundę sankcji.

- Nadal przeważamy akcje, ale zdajemy sobie sprawę z czynników ryzyka. Ostatnie lata były dobre dla akcji, ale inwestorzy nie są już tak chętni do podejmowania ryzyka i koncentrują się na realizacji zysków – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Joost van Leenders, strateg BNP Paribas Investment Partners.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Inwestorzy biorą zyski