Inwestorzy czekają na kolejne okazje

Marek Wołos
opublikowano: 15-05-2007, 00:00

Na rynku walutowym bez większych zmian. Notowania EUR/PLN w poniedziałek pozostawały na poziomu 3,76, a kurs dolara nieznacznie zniżkował do 2,7750 zł. Aktywność inwestorów była niewielka. Po realizacji zysków z ubiegłego tygodnia czekają oni na kolejne okazje.

Dostarczyć ich może dzisiejsza publikacja danych o inflacji. Rynek oczekuje, że wyniesie ona 2,3 proc. Korzystne dla złotego byłyby dane na poziomie niższym od konsensusu rynkowego. W połączeniu z poniedziałkową informacją Ministerstwa Finansów o zmniejszeniu podaży papierów skarbowych w maju, wpłyną one na wzrost cen obligacji i w rezultacie umocnią złotego. Równie istotne dla rynku międzynarodowego będą dane z USA o inflacji. Tutaj z kolei odczyt wyższy niż oczekiwano zmniejszy nadzieje na cięcia stóp w Ameryce i pomoże dolarowi.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Inwestorzy czekają na kolejne okazje