Inwestorzy polują na Polfę Lublin

Niewrzędowski Artur
15-09-1999, 00:00

Inwestorzy polują na Polfę Lublin

Prywatyzacją Lubelskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa zainteresowani są krajowi i zagraniczni producenci sprzętu medycznego.

MSP ogłosiło wczoraj przetarg na doradcę, który przygotuje analizy oraz strategię prywatyzacji LZF Polfa, producenta płynów infuzyjnych i medycznego sprzętu jednorazowego użytku. Resort zamierza w przyszłym roku zbyć co najmniej 10 proc. akcji spółki.

— Najlepszym rozwiązaniem jest prywatyzacja kapitałowa ze wskazaniem inwestora branżowego, który zapewni nam know-how i rynki zbytu. Liczymy na poważnego inwestora zagranicznego — mówi Tadeusz Duszyński, prezes LZF Polfa.

Prezes zapewnia, że zainteresowanie jest duże, ale nie podaje żadnych nazw.

W 1998 r. prywatyzacją Polfy Lublin interesowali się jej krajowi konkurenci — Polfa Kutno i Terpol.

Oferta MSP wzbudza też duże zainteresowanie dystrybutorów sprzętu medycznego i hurtowni.

Polfa dysponuje jednym z najnowocześniejszych w Europie zakładów do produkcji płynów infuzyjnych. Jej udział w rynku tych płynów wynosi 36 proc., w strzykawkach — 27 do 30 proc., w przyrządach do przetaczania płynów infuzyjnych i krwi — 40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Niewrzędowski Artur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy polują na Polfę Lublin