Inwestorzy sprzedają akcje Amazon.com po wynikach

opublikowano: 03-02-2023, 08:03
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Akcje Amazon.com tanieją w handlu posesyjnym o ponad 5 proc. pomimo tego, że kwartalne przychody giganta e-commerce okazały się wyższe niż oczekiwano, donosi CNBC.

Zysk na akcję spółki wyniósł w czwartym kwartale zaledwie 3 centy. Oczekiwano 18 centów, ale nie jest do końca jasne, czy wyniki są porównywalne w ujęciu rocznym w związku z odpisaniem przez Amazon.com wartości inwestycji w Rivian, producenta ciężarówek elektrycznych. Zysk operacyjny spadł o prawie 30 proc. do 2,7 mld USD. Przychody wyniosły 149,2 mld USD. Oczekiwano 145,4 mld USD. W całym roku przychody spółki wzrosły o 9 proc., najmniej od wejścia na giełdę.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Przychody reklamowe spółki wzrosły o 19 proc. w ujęciu rocznym, a z chmury obliczeniowej o 20 proc., najwolniej w dotychczasowej historii.

John Blackledge, analityk Cowen & Company w grudniu szacował, że nie uwzględniając wyników osiąganych przez biznesy reklamowy i chmury, Amazon.com miały 25 mld USD straty w 2022 roku.

W handlu międzysesyjnym akcje Amazom.com taniały o 5,1 proc. Na koniec czwartkowej sesji ich kurs rósł o 7,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane