Inwestorzy znów wierzą w C&W

Marek Druś
03-06-2004, 00:00

Kurs Cable & Wireless rósł w środę na giełdzie w Londynie najmocniej od ponad dwóch miesięcy. Popyt na akcje drugiego brytyjskiego telekomu wywołała wiadomość o znacznym zmniejszeniu jego półrocznej straty oraz większej dywidendzie.

Cable & Wireless zmniejszył stratę w drugim półroczu zakończonym w marcu do 157 mln GBP. Rok wcześniej sięgnęła ona 2 mld GBP, głównie za sprawą rekordowo wysokich odpisów. Spółka wstrzymała wypłatę dywidendy w czerwcu 2003 r., tłumacząc to koniecznością utrzymania wysokiej płynności w związku z restrukturyzacją. Obecnie wznowiła jej wypłacanie. Niespodzianką była zapowiedź wstecznej wypłaty dywidendy półrocznej.         

Autorem ostatnich sukcesów C&W jest prezes Francesco Caio. 46-letniemu Włochowi udało się wyprowadzić spółkę z amerykańskiego rynku tańszym kosztem niż oczekiwano. Powstrzymał także trwający od trzech lat spadek jej sprzedaży na najważniejszym dla niej rynku brytyjskim. Inwestorzy wierzą, że stojący jeszcze 1,5 roku temu na krawędzi bankructwa Cable & Wireless będzie nadal poprawiał wyniki. W ubiegłym roku był to najmocniej drożejący blue chip z indeksu FTSE 100. Początek obecnego nie był już tak udany. Kurs spółki spadł od stycznia o ponad 8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy znów wierzą w C&W