Inwestuje w produkcję

Adam Brzozowski
opublikowano: 23-06-2004, 00:00

Producent obudów teleinformatycznych planuje kolejny etap rozbudowy zakładu.

Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej (ZPAS) z Wolibórza inwestuje w rozwój, dzięki czemu zwiększa sprzedaż swoich wyrobów. W 2003 r. została zrealizowana nowa hala produkcyjna spółki, której koszt — wraz z zakupem nowych maszyn — wyniósł 7,2 mln zł. Mieści się w niej zautomatyzowana linia produkcyjna do obróbki blachy. Zarząd ZPAS szykuje budowę kolejnej hali, ponieważ rośnie liczba zamówień i wartość przychodów spółki. W 2003 r. w porównaniu z rokiem 2002 sprzedaż ZPAS zwiększyła się o 45 proc.

— Wybudowana w ubiegłym roku hala przejęła dotychczasową główną linię produkcyjną. Inwestycje w modernizację i budowę nowych hal pozwalają na osiągnięcie wyższej wydajności i precyzji, przy równoczesnym podniesieniu poziomu automatyzacji produkcji — mówi Piotr Baranowski, prezes spółki ZPAS.

Firma produkuje m.in.: szafy telefoinformatyczne, komputerowe i serwerowe oraz okablowanie strukturalne i obudowy energetyczne. Obecnie blisko 40 proc. produkcji przeznaczana jest na eksport, z czego ponad połowa trafia na rynki wschodnie. Firma ma 11 dystrybutorów krajowych oraz grupę przedstawicieli zagranicznych. Odbiorcami jej obudów są przeważnie firmy telekomunikacyjne, informatyczne i energetyczne. Należą do nich: TP, Siemens, Lucent Technologies i Alstom.

ZPAS powstał w 1973 r. jako filia Zakładu Doświadczalnego Instytutu Automatyki Systemów Energetycznych we Wrocławiu. W roku 1990 zakład uzyskał samodzielność, przekształcając się w spółkę akcyjną. Od 1 czerwca 2004 r. została z niej wydzielona spółka ZPAS-NET, która produkuje i sprzedaje część z całości asortymentu, w tym pulpity dyspozytorskie, okablowanie czy system zdalnego nadzoru stanu pracy i warunków klimatycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Inwestuje w produkcję