IQ Partners szykuje wyjście ze spółek

GN
opublikowano: 28-07-2010, 09:52

W inkubatorach powstało już 12 spółek. Ale fundusz chce pokazać, że potrafi też sprzedać z zyskiem.

IQ Partners, notowany na NewConnect fundusz inwestujący w projekty z obszaru nowych technologii, chce zrobić milowy krok.

— Chcielibyśmy zacząć wychodzić z inwestycji. Do tej pory tego nie zrobiliśmy i czas pokazać, że nie tylko potrafimy tworzyć i rozwijać projekty, ale i je korzystnie sprzedać — mówi Maciej Hazubski, prezes IQ Partners.

Perła na giełdę
Na pierwszy ogień może pójść 9 proc. akcji e-Muzyki. Fundusz jest też akcjonariuszem notowanych na NewConnect: Zakupów.com, Site i E-Kiosk. Perłą w portfelu IQP jest Screen Network, firma budująca systemy reklam na ekranach w punktach sprzedaży. Spółka podpisała właśnie umowę z siecią stacji Łukoil oraz buduje największy w regionie projekt systemu ekranów reklamowych dla Tesco. W 2009 r. spółka miała 10 mln zł przychodów i 1 mln zł zysku netto.

— Strategia dla Screen Network przewiduje pozyskanie inwestora, z którym w perspektywie dwóch- trzech lat wypracujemy strategię wyjścia z inwestycji. Jedną z rozważanych opcji jest debiut, najchętniej na głównym rynku — mówi Maciej Hazubski.

Więcej o planach IQ Partners czytaj w środę w "Pulsie Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu