Iron Man zarabia najlepiej

Katarzyna lasica
opublikowano: 18-07-2013, 00:00

Robert Downey junior, znany m.in. z roli Iron Mana i Sherlocka Holmesa, według magazynu „Forbes”, jest najlepiej zarabiającym aktorem świata.

Przez rok, od czerwca 2012 r., zarobił 75 mln USD dzięki sukcesowi filmów „The Avengers” i „Iron Man 3”. Nieoczekiwanie na drugim miejscu znalazł się Channing Tatum z kwotą 60 mln USD. Tatum znany jest z takich produkcji, jak „Step Up”, „Step Up 2: The Streets” czy „21 Jump Street”, jednak duże pieniądze pojawiły się w jego portfelu dopiero po sukcesie filmu „Magic Mike”. Aktor i reżyser Steven Soderbergh sami sfinansowali film, którego budżet wyniósł 7 mln USD. Efekt? 167 mln USD globalnych przychodów produkcji. Na trzecim miejscu znalazł się Hugh Jackman z 55 mln USD, które zarobił m.in. dzięki musicalowi „Nędznicy” oraz dalszym przygodom „Wolverine’a”. Czwartą pozycję zajął Mark Wahlberg z kwotą 52 mln USD za filmy „Ted” i „Pain & Gain”. Pierwszą piątkę zamyka Dwayne Johnson z 46 mln USD, który również zagrał w „Pain & Gain”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna lasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy