Itaka, TUI Poland i Rainbow biorą wszystko

opublikowano: 20-07-2020, 22:00

Prawie 9,45 mld zł wyniosły w 2019 r. skumulowane obroty 20 największych polskich touroperatorów — wynika z analizy Wiadomości Turystycznych.

7,68 mld zł to łączny przychód liderów: Itaki, TUI Poland i Rainbowa w ubiegłym roku. Pod względem przychodów na pierwszym miejscu jest Itaka, która podaje wyniki obejmujące sprzedaż wycieczek realizowaną przez spółki zależne w Czechach i na Litwie. Od 2014 r. biuro powiększyło sprzedaż ponaddwukrotnie. Pod względem liczby klientów najlepszy okazał się TUI Poland, zwiększając ich liczbę z 838,8 tys. do 981 tys.

Itaka miała w Polsce 889 tys. klientów wobec 915 tys. rok wcześniej. Spadek zanotował także trzeci Rainbow — do 491 tys. z 501,3 tys. Ceny były nieco wyższe niż rok wcześniej, gdy toczyła się wojna cenowa. Średnia cena rezerwacji urosła o 265 zł do 6,4 tys. zł, podaje Polska Izba Turystyki.

Przedstawiciele Itaki, TUI Poland i Rainbowa twierdzą, że dobre wyniki z 2019 r. pomogą im przetrwać kryzys wywołany przez koronawirusa. Na razie zamknięte są wyjazdy do Turcji i Egiptu, najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Touroperatorzy liczą, że od sierpnia to się zmieni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane