J.Kaczyński: rząd Marcinkiewicza może zmienić Polskę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-11-2005, 10:26

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa,  że rząd Kazimierza Marcinkiewicza ma szanse zmienić Polskę. Polityk żałuje, że PiS nie udało się zawrzeć koalicji z PO, jednak - jak podkreślił - PiS nie był w stanie przekonać Platformy do wzięcia współodpowiedzialności za rząd.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa,  że rząd Kazimierza Marcinkiewicza ma szanse zmienić Polskę. Polityk żałuje, że PiS nie udało się zawrzeć koalicji z PO, jednak - jak podkreślił - PiS nie był w stanie przekonać Platformy do wzięcia współodpowiedzialności za rząd.

    Sejm udzielił w czwartek wieczorem wotum zaufania rządowi Kazimierza Marcinkiewicza. "Za" głosowały kluby PiS, Samoobrony, PSL, LPR.

    "Wychodzę (z Sejmu) w nastroju dobrym, z przekonaniem, że jest duża szansa na to, że w wielkiej mierze nasz program zrealizujemy, że Polska zostanie zmieniona, zresztą ona już jest zmieniana" - powiedział Kaczyński dziennikarzom po głosowaniu.

    "Innego rządu w tym Sejmie powołać się po prostu nie dało" - dodał.

    Pytany, czy żałuje, że PiS nie zawarł  koalicji z PO, odpowiedział: "żałuję, chociaż muszę powiedzieć, że te ostatnietygodnie - przebieg kampanii wyborczej - pokazały mi inną twarz PO, nie ukrywam, że tę gorszą".

    Jak mówił, PiS nie był w stanie wpłynąć na decyzję Platformy. "Nie jesteśmy w stanie przyjąć tej nowej zasady politycznej, która była przez chwilę głoszona, że im kto bardziej wygrał wybory, tym powinien mieć mniej władzy" - wyjaśnił.

    "Cóż mogliśmy zrobić, jeśli PO - niezależnie od tego, co mówi - w momencie zwycięstwa mojego brata podjęła decyzję o tym, że nie stworzy koalicji" - mówił J. Kaczyński.

    Pytany, czy wierzy w to, że nowy rząd przetrwa całą kadencję, Kaczyński odparł: "Czy jest ktoś w Polsce, czy na świecie, kto to wie?". Z kolei minister spraw wewnętrznych Ludwik Dorn uważa, że skład i program rządu zapowiada "ciężką i przynoszącą efekty pracę". "Nie przewiduję zaskoczeń, rząd będzie robił to, co zapowiedział" - dodał.

    Pytany przez dziennikarzy, czy to nie będzie ciężkie rządzenie, z koniecznością zbierania głosów do każdej ważnej ustawy, odpowiedział: "zobaczymy".

    Zauważył, że poparcie udzielone przez posłów było poparciem dla programu wyłożonego w expose. Więc - jak dodał - jeśli rząd będzie realizował projekty zapowiedziane w expose, to nie powinien mieć problemów z poparciem. "Ale konieczna będzie stała praca z Sejmem" - podkreślił. "Poprzednie rządy prace w Sejmie lekceważyły, więc rządowi dobrze zrobi, jeśli będzie musiał traktować posłów z własnym klubem na czele poważnie" - uważa Dorn.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane