J.W. Construction planuje nowe osiedla

  • Marta Sieliwierstow
23-11-2015, 22:00

W trzecim kwartale warszawski deweloper sprzedał 466 mieszkań — o połowę więcej niż przed rokiem.

Przychody giełdowej spółki w pierwszych trzech kwartałach 2015 r. wyniosły ponad 172 mln zł, zysk brutto ze sprzedaży — 40 mln zł, a zysk netto — milion złotych. Od stycznia do września włącznie deweloper sprzedał 1189 mieszkań wobec 807 w takim samym okresie ubiegłego roku. — Wyniki nie odzwierciedlają potencjału naszych inwestycji i przyszłych zysków.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

W budowie mamy prawie 2,9 tys. mieszkań, z czego znaczą część oddamy do użytku w pierwszych miesiącach 2016 r. Będą to m.in. dwa etapy warszawskiego osiedla Bliska Wola, Centrum III w Łodzi i Nowe Tysiąclecie etap A w Katowicach. Większość tych mieszkań jest już sprzedanych, co przełoży się na wyniki finansowe w nadchodzących kwartałach — informuje Małgorzata Szwarc-Sroka, członek rady nadzorczej nadzorujący pion ekonomiczny i biuro relacji inwestorskich J.W. Construction Holding. W 2016 r. deweloper planuje rozpoczęcie budowy około 3,7 tys. mieszkań.

Na większość ma już pozwolenia na budowę lub decyzje o warunkach zabudowy. Będą to m.in. kolejne dwa etapy osiedla Bliska Wola przy ul. Kasprzaka w Warszawie, a także osiedla na Białołęce przy ul. Zdziarskiej, Berensona, Aluzyjnej i Lewandów oraz kolejne etapy inwestycji w Gdyni i w Katowicach. Osiedla przy Berensona i Zdziarskiej to zupełnie nowe projekty, pozostałe to kolejne etapy już osiedli.

— Nasz bank ziemi jest na tyle duży, że wystarczy na prowadzenie inwestycji przez kilka lat i wybudowanie około 6 tys. mieszkań. Na razie nie dokupujemy ziemi, choć jeśli nadarzy się atrakcyjna oferta, to nie wykluczamy takiej możliwości — mówi Małgorzata Szwarc-Sroka.

Władze spółki szacują, że w IV kwartale uda im się sprzedać minimum 300 mieszkań, a cały rok zakończyć wynikiem około 1,5 tys. sprzedanych lokali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / J.W. Construction planuje nowe osiedla