Jago do likwidacji

opublikowano: 06-04-2012, 07:55

Sąd zdecydował o upadłości likwidacyjnej Jago.

W uzasadnieniu sąd podał, że od 2008 r. firma prowadzi nierentowną działalność,
nie jest w chwili obecnej ani pod względem organizacyjnym ani finansowym przygotowana do sanacji układowej i dopiero działający od niedawna (od 7 marca br.) zarządca spółki oraz nowo powołany zarząd (od 12 marca br.) podjęli działania przywracające ład w spółkach zależnych oraz przedsiębiorstwie.

- Spółka nie posiada wystarczającej zdolności finansowej do bieżącego regulowania zobowiązań powstających po ogłoszeniu upadłości, w tym, kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa, kontynuowanie postępowania z możliwością zawarcia układu byłoby niekorzystne dla wierzycieli, brak zawartych porozumień z wierzycielami, których wierzytelności nie weszły do układu, brak odpowiednio wysokich i płynnych aktywów - napisano.

Sąd stwierdził także, iż nic nie stoi na przeszkodzie by obecne postanowienie o ogłoszeniu upadłości obejmującej likwidację majątku mogło zostać ponownie zmienione na postępowanie z możliwością zawarcia układu. Sąd wskazał, iż w tym celu Zarząd Spółki powinien do 15 września 2012 roku przedstawić realne i uzasadnione propozycje układowe oraz plan naprawczy, którego efektem będzie odzyskanie konkurencyjności przez Jago.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jago do likwidacji